ד"ר נורברט קורלנד – התמודדות עם פיברומיאלגיה

שיטת טיפול ייחודית המאפשרת חזרה לחיי שגרה מיטביים

קליניקה בכפר סבא המטפלת בחולי פיברומיאלגיה מכל רחבי העולם.

ד"ר נורברט קורלנד מציע למטופלים גישה טיפולית ייחודית להתמודדות עם הסימפטומים המורכבים של
פיברומיאלגיה ואינו רואה בה עוד מחלה מסתורית חשוכת מרפא.

הגישה מניחה כי בפיברומיאלגיה קיימים כשלים תפקודיים רב מערכתיים בעלי תכונות אוטואמיוניות. כשלים שרבים מהם מלווים בליקויים של מערכת ההורמונים וחוסר תפקוד לקוי של בלוטת התריס.

תופעות אלה מעוררות סימפטומים גורמי סבל שניתן להשפיע, לאזן ולעיתים אף להכחיד בעזרת השפעה על המערכת ההורמונלית והחזרתה לאיזון.

הגישה מכירה בקשר אמיץ בין שיבושים בתפקודי בלוטת התריס והמערכת ההורמונלית להופעת סימפטומים אופייניים של פיברומיאלגיה.

באתר ניתן למצוא מידע מעמיק ויסודי בנושא בלוטת התריס. החל בתת פעילות בלוטת התריס וכלה בפעילות יתר. בחינה של הגדרות הנורמה ושאלות על תהליכי בדיקה מקובלים. תופעות לוואי וטיפול לצד הסברים על מהותה של מחלה אוטואימונית.

ד"ר נורברט ופיברומיאלגיה

ד"ר נורברט קורלנד הוא מראשוני המטפלים בפיברומיאלגיה בארץ בקליניקה הפרטית שלו בכפר סבא. הוא מומלץ ורשום כרופא מטפל בפיברומיאלגיה, ע"י המרכז לטיפול בפיברומיאלגיה בסנטה מוניקה קליפורניה ארה"ב.

ד"ר נורברט סיים לימודי רפואה בצרפת (סנט אנטואן – פריז). המשיך ללמוד ראומטולוגיה והתמקד באבחון וטיפול בחולי ראומטיזם, דלקת פרקים והפרעות שונות בתפקודי המפרקים, השרירים והרצועות.
במשך כ-15 שנה עבד ד"ר נורברט כרופא במחלקת הראומטולוגיה במרכז רוטשילד שבפריס.

ד"ר נורברט הוכשר והוסמך לטיפול באמצעות הידרולוגיה וקלימטולוגיה רפואית. למד גם מזותרפיה, ו-נאורלתרפיה להתמודדות וטיפול בכאב.

עבודות התזה שלו שהוגשו בצרפת הוקדשו לטיפול בכאב. אחת בחנה את תכונות המרפא של חמי טבריה. השנייה בחנה את ההשפעות של ים המלח על פסוריאזיס.

פיברומיאלגיה

האתר המפורט ביותר למידע על פיברומיאלגיה ובלוטת התריס

באתר של ד"ר נורברט קורלנד ניתן למצוא התייחסות יסודית ביותר לרקע ההיסטורי של פיברומיאלגיה. בהקדמה ייצגו לך גישות טיפוליות בסימפטומים השונים של פיברומיאלגיה בהתאם למקצוע של הרופא המאבחן ומטפל (מרפאת שינה, רופא כאב, גסטרולוג, נוירולוג, וכו'.)

בהקדמה לפיברומיאלגיה ניתן למצוא הסברים לגישות טיפוליות קונבנציונליות כגון טיפול בנוגדי דיכאון, משככי כאבים וכו' טיפולים שגם על פי מחקרים לא השיגו תוצאות ולעיתים אף החריפו את המצב.

התייחסות מעמיקה לסוגי מחלות ותופעות אוטואימוניות נוספות הקשורות לתפקודי המערכת ההורמונלית, המערכת החיסונית אשר מלוות חולי פיברומיאלגיה במקרים רבים.

באתר תמצאו הסברים מפורטים על המגוון העצום של הסימפטומים של פיברומיאלגיה. ההפרעות התפקודיות, הסימפטומים העיקריים ומינוריים.

לצד זאת תמצאו הסבר על תהליכי האבחון הקונבנציונליים של פיברומיאלגיה וכיצד אלה עלולים להטעות את הרופאים המטפלים.

נושאים נוספים שתוכלו למצוא באתר

המאפיין הגנטי של פיברומיאלגיה. פירוט הגורמים לפיברומיאלגיה. הפיברומיאלגיה ברפואת ילדים. פירוט מעמיק ביותר על הטיפול עוד.

ד"ר נורברט קורלנד מקבל פניות ומטפל בחולים בכל חמשת היבשות.